Nowoczesny dom modułowy – co to takiego?

Obecnie jesteśmy ze wszystkich stron przygniatani nowinkami technicznymi, rozwiązaniami ekologicznymi i coraz to bardziej innowacyjnymi pomysłami. Mobilne domy, które jeszcze niedawno brzmiały jak szaleństwo powoli stają się bardzo popularną alternatywą dla zakupu nowych mieszkań czy tradycyjnej budowy domów – a przede wszystkim naszą nową kreatywną codziennością.

Z pewnością efekt rosnących cen przyczynił się do szukania przez inwestorów tańszych rozwiązań, a w efekcie do tak szybkiego wzrostu zainteresowania tą technologią. Dodatkowo rozwiązanie to nie wymaga posiadania gruntu na własność, a przede wszystkim nie jest to budowa stale przytwierdzona do ziemi i nie wymaga pozwolenia na budowę według polskiego prawa dla powierzchni mniejszej niż 35 m kw. – wystarczy jedynie zgłoszenie. Należy jednak także zaznaczyć, że obecnie rosnący trend na budowy ekologiczne przyczynia się do coraz większej świadomości społecznej w kwestii niekonwencjonalnych rozwiązań w trosce o naszą wspólną planetę.

Firmy na rynku polskim oferują domy mobilne, które są nowoczesne, ekologiczne, a przede wszystkim funkcjonalne. Trend na tą technologię ma swój początek w Stanach Zjednoczonych oraz krajach skandynawskich. Oparte są na systemach modułowych, które dają możliwość dostosowywania powierzchni do własnych potrzeb – można pokusić się
o stwierdzenie, że są to domy z klocków. Ich fenomen polega na tym, że nie mają ograniczeń (podstawową jednostką modułową jest wymiar 3mx8m), można je rozbudowywać wzdłuż i wszerz – kwestia budżetu i naszej wyobraźni.

Konstrukcja budynku jest oparta na samonośnej ramie stalowej z ocynkowaną blachą, którą wypełnia się materiałem izolacyjnym. Zastosowanie takich materiałów nie oznacza jednak, że dom będzie wyglądał jak wielka puszka. Korozją też nie musimy się przejmować, bo wszystkie powierzchnie są zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo firmy oferują wykończenie z drewna, betonu, kasetonów elewacyjnych czy blachy ozdobnej. Nie musimy także martwić się wyglądem wewnątrz, bo wykończenie ścian bazuje na płytach wiórowych lub kartonowo – gipsowych. Przedsiębiorstwa oferują nawet przygotowanie domu „pod klucz” – wykończone wraz z umeblowaniem.

Reasumując mobilne domy modułowe to świetne rozwiązanie, bo:

  • ich cena jest o wiele bardziej atrakcyjna w porównaniu do budowy domów metodą tradycyjną,
  • mają bardzo krótki czas wykonania oraz realizacji,
  • są rozwiązaniem nowoczesnym oraz ekologicznym,
  • mają możliwość dowolnej rozbudowy,
  • są mobilne – w każdej chwili można je przenieść z jednego miejsca do drugiego.

napisz do nas.

wypełnij formularz.