Dom modułowy = ekologiczne rozwiązanie

Świat coraz głośniej mówi o ekologicznym podejściu, by zrezygnować z konsumpcjonizmu i korzystać z rozwiązań, które upowszechniają najniższe koszty utrzymania. Domy modułowe wykonywane z kontenerów zyskują coraz to większą popularność, zwłaszcza na zachodzie Europy.

Mobilne domy modułowe nadają się do zamieszkania przez cały rok. Są bardzo dobrze wyizolowane, dzięki ścianom z płyty warstwowej z poliuretanowym rdzeniem oraz wykończeniu od wewnątrz płytami gipsowo-kartonowymi lub płytami wiórowymi, z  zewnątrz elewacją z kasetonów elewacyjnych, drewna, blachy ozdobnej lub betonu. Dodatkowo stolarka okienna jest wykonana z PCV, aluminium ciepłe/zimne. Taki sposób wykonania pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury w środku.

Należy zwrócić uwagę na to, że dom jest energooszczędny. Przy montażu okien energooszczędnych jest on tani w utrzymaniu oraz ciepły.  Na miarę potrzeb można także założyć instalację elektryczną, która jest całkowicie ekologicznym oraz alternatywnym źródłem energii w przeciwieństwie do tych tradycyjnie wykorzystywanych.

Domy modułowe są o wiele bardziej przystępne cenowo niż domy budowane metodą tradycyjną, przy czym nie są w żaden sposób ubogie w nowoczesne rozwiązania. Są to bardzo innowacyjne domy, które są często wyposażane w elementy postrzegane jako ekskluzywne, np. ogrzewanie podłogowe, taras z wyjściem na ogród czy nawet elektryczny kominek.

Fenomenem kontenerowych domów modułowych jest przede wszystkim brak ograniczeń w możliwościach kreatywnej rozbudowy – można bez problemu łączyć ze sobą kilka segmentów, a nawet nakładać je na siebie w celu utworzenia piętra bądź kilku.

Dodatkowym atutem domów modułowych jest ograniczanie emisji CO2 do atmosfery poprzez zrównoważoną logistykę. Firmy obecnie oferują możliwość dostarczenia gotowych modułów, co ma wpływ na ograniczenie ilości sprzętu na placu budowy.

Reasumując warto iść z postępem i dbać o środowisko naturalne, dlatego rewelacyjnym rozwiązaniem są kontenerowe domy modułowe. Ich największą zaletą jest energooszczędność, całoroczność mieszkania – dobra izolacja oraz kreatywne możliwości rozbudowy.

napisz do nas.

wypełnij formularz.